Péterkén a veszélyes Nádasd
Mindkét oldalon lesz egy-egy hiányzó a keretből.
BAMA December 7-én tárlatvezetést tart Gábor Olivér régész a Janus Pannonius Múzeum Látogatóközpontban (7621 Pécs, Széchenyi tér 12.) délután 15 órától. A kertben található Római kőtárban (lapidáriumban) baranyai kőemlékek láthatók, elsősorban sírkövek és pogány oltárok darabjai, ezeket ismerhetik meg közelebbről a résztvevők, az ábrázolások által képet kapva a korabeli öltözködésről, szokásokról és hiedelmekről is. A jelentkezéshez regisztráció szükséges, a részvételi díj 500 Forint.
FEOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
SZOLJON Régi álom vált valóra a Liget Úti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Autizmus Centrumában. Fények, hangok, kabalák és egyéb fejlesztőeszközök segítenek stressz levezetésében a hétfőn átadott Snoezelen terápiás szobában. A helyiséget a nyári gumikacsaverseny bevételeiből támogatta a Rotary Club Szolnok.
TEOL Hölgyeknek és uraknak is adott szépségápolási tanácsot.
KEMMA Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
SONLINE Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
NEMZETISPORT A Vasas válogatott pólósa sikerekről és pofonokról, a golf frissítő hatásáról és arról, hogy Benedek Tibor örökre a „Mester” marad.
TEOL Öt tűzesethez és nyolc műszaki mentéshez riasztották Tolna vármegyei tűzoltóit a hétvége folyamán.
VG Átfogó ESG-programot indít a Fenntartható Jövő Bankja néven az MBH Bank. A bank a fenntarthatósági stratégiájának mentén a következő években támogatni akarja a hazai klímacélokat.
BEOL Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
HEOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
BAMA Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
KEMMA Az Európa Liga csoportküzdelmei a hatodik játéknappal befejeződnek. A Tatabánya számára ez az utolsó találkozó, a továbbjutás szempontjából, már nem bír különösebb jelentőséggel, viszont a Kék Tigrisek presztízse miatt mégis égetően fontos lenne a győzelem.
RIPOST Szijjártó: A következő években tovább nőhet a nyomás, de...
DUOL Lontai Léna író súlyos témákat dolgoz fel könyveiben. Rendszeresen érkeznek hozzá olvasói kérdések – legutóbb a gyermek abúzussal kapcsolatban –, amelyeket az írónő a valóság írta borzalmas részletekkel együtt osztott meg szerzői oldalán.
VG A koronavírus-járvány kitörése óta nem került sor ilyen eseményre.
RIPOST Malibu partjainál kötött ki egy migránscsónak.
SZOLJON Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
BORSONLINE A focistától azt veszik el, amiben a legjobb.
DUOL Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
KEMMA Hétfőn, Szent Borbála napján adták át Dorogon az Ötház Piacot, melyet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP), a Mária utca Zöldben 2020 című projekt keretében létesítettek.
SONLINE A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem 1.000.000 Ft értékben tartós élelmiszereket adományozott az Ökumenikus Segélyszervezet számára, az adventi adománygyűjtési akciója keretében. Idén huszonharmadszor szervezett gyűjtést a segélyszervezet, mely alkalomból az egyetem rektora személyesen adta át az adományt.
KEMMA Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
ZAOL Életének 80. évében elhunyt Suhai Sándor, a dél-zalai város korábbi polgármestere.
HEOL Attól tartanak, hogy újabb bűncselekményt követhet el szabadlábon.
BAMA Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
NOOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
RIPOST Elsüllyeszthetetlen Sam, így becézték.
NEMZETISPORT A pilótapiacon 2023 a vihar előtti csend éve lehetett, mert hiába marad változatlan jövőre a mezőny összetétele, legalább 13 versenyző szerződése lejár, ami egy év múlva óriási mozgolódáshoz vezethet.
SZOLJON Életének minden fájdalmát, szomorúságát a könyvébe zárta, egyfajta felszabadulásként. Már nem engedi, hogy bántsák a származása miatt. Az elfogadásra, megértésre törekszik, másokat is segít ebben Suki Erzsi írónő.
SZOLJON A Tiszafüredi Járási Ügyészség rablás büntette miatt indítványozta egy 32 éves férfi letartóztatását.
ZAOL New Wave Sessions néven új, fiataloknak szóló koncertsorozatot indít útjára január 20-tól a Kanizsai Kulturális Központ és a nagykanizsai Horizont Events rendezvényszervező cég a Medgyaszay Házban.
VG Ezzel azonban létfontosságú információk kerülhetik el a hadvezetés figyelmét.
VG A pandémia előttitől épphogy elmaradó utasforgalom sok befektető fantáziáját megmozgatta.
RIPOST Izrael-ellenes tüntetők randalíroztak az amerikai fővárosban
HEOL Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
FEOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
VAOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
TEOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
VG - 5 és +7 fok között ugrál majd a hőmérséklet.
NEMZETISPORT A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége módosította a labdarúgó NB I versenynaptárát annak érdekében, hogy a válogatott felkészülését segítse a jövő nyári Európa-bajnokságra.
FEOL A Rába patak felett átnyúló híd korlátjának fedőköveinek cseréjéről és a város felőli hídfőnél található Szent János szobor felújításáról is döntött legutóbbi ülésén Ercsi képviselő-testülete.
HEOL Ellentétes félidők után hatvani győzelem született a Füzesabony elleni vármegyei rangadón.
VEOL Bakonybélben november 14-től a Mini ABC-ben az új postai szolgáltatás a megállapodásnak megfelelően elkezdődött, az átállás zökkenőmentes volt – számolt be róla az önkormányzat.
KEMMA Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
FEOL Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
RIPOST A magyar házaspárnak 63 millió forintot kell fizetnie.
TEOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
BAMA Az irodalom rejtelmeiben való elmerülés, zenés színházi élmények a Pécsi Nemzeti Színházban és barangolás a Zsolnay Negyed helytörténeti különlegességet őrző helyszínein – így zajlott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezésében Pécsre látogató kárpátaljai fiatalok hétvégéje. A diákok Beregszászról érkeztek felfedezni az egyetemváros kincseit.
DUOL A Szent Pantaleimon Görögkatolikus Általános Iskola tornatermében rendezett a napokban négy pályán országos tollaslabda ranglista versenyt a Danubius KSE felnőtt II. és IV. osztályban. Az eseményre tizennégy egyesület jelezte részvételi szándékát, így közel száz mérkőzés zajlott le a nap folyamán. Dunaújvárost kilenc tollaslabdás képviselte: Pécsi Noémi, Gyalus Hanna, Kiss Angéla, Sztankó Zina Inka,Tóth Áron, Gerendai Péter,Pávics Koppány, Szabó Bálint, és Pintér Gergő. Ami a dobogós helyeket illeti, II. osztály vegyes párosban bronzérmes lett Pintér Gergő és Tóth Róza, utóbbi Rózi győri versenyző. IV. osztály női egyéniben ezüstérmes szerzett Kis Angéla és bronzérmes lett Sztankó Zina Inka.
BAMA December 16-án 11-től 17 óráig Édes Mézes napot tartanak a bikali reneszánsz élménybirtokon. Mézeskalács díszítés, méhviasz gyertyamártás, különféle mézfajták és méz különlegességek kerülnek a reflektorfénybe. A Mecsekfalu Völgye Méhészet jóvoltából többféle mézet kóstolhattok és több érdekességet is megtudhattok a méhekről és a méhészetről. Emellett előadások és kézműveskedés is várja a látogatókat.
KEMMA A találkozó nagy részében vezetett, de végül veszített az MVM-OSE Lions Pécsen.
VAOL Helyi vállalkozások összefogásának köszönhetően életmentő defibrillátor készülékkel gazdagodott a város három intézménye. A hivatalos átadón elhangzott: remélik, hogy nem lesz rá rájuk szükség, de ha mégis, akkor legalább kéznél vannak.
VG A jég is megtörik a Northvolt-üzemért: arra lehetett számítani, hogy az állami támogatások leállítása miatt nagyberuházásokat halasztanak el, de az akkumulátorgyár úgy tűnik megépülhet.
HEOL Sokaknak okozott meglepetést a Mikulás az egri kórházban.
SONLINE Nagy István közösségi oldalán számolt be a látogatásról.
VEOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
FEOL Jelenleg a női kézilabda világbajnokságon a sportág szeme, az Alba Fehérvár KC csapata azonban egyhetes pihenője után gőzerővel készül a bajnokság januári folytatására. A gárdát a nyár óta dirigáló Horváth Roland vezetőedzővel értékeltük az eddigi munkát, és érintettük a május végéig tartó pontvadászatot, és a jövőt.
ZAOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
VG A légitársaságok járattörlései miatt jelentősen csökkent a menetrend.
HEOL Legújabb podcastadásunkban Rázsi Botonddal beszélgetett Vass Judit.
TEOL Ötödik, azaz utolsó helyen végzett a Tolna vármegyei válogatott a területi amatőr válogatottak Budapesten megrendezett tornáján.
RIPOST Azóta nem is látták a házaspárt a helyiek.
TEOL Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
ZAOL A megyei labdarúgó-bajnokságok őszi zárása után sem ért még teljesen véget a félszezon, hiszen a Területi Amatőrválogatottak Észak-Nyugat Magyarországi Regionális Tornáját Gyirmóton rendezték meg, ahol Zala együttese végül a harmadik helyen végzett.
SONLINE Siófok városa idén ünnepli 55 éves várossá válási jubileumát, a Siófok 55 Városnapi hétvégén ünnepi programesővel, majd Téli Varázs programsorozattal várja vendégeit az adventi időszakban. Meghitt karácsonyi fények, ünnepváró koncertek, karácsonyi körhinta, forró téli csemegék, elbűvölő gyermekprogramok és varázslatos hangulat készülődik a Víztorony körül, a város Fő terén. December közepén panorámás jégpálya nyílik a siófoki Nagystrandon és egészen február elejéig várja a tél szerelmeseit. Az ünnepvárás minden napjára jut téli élmény kicsiknek, nagyoknak egyaránt.
SZOLJON Megnyitották és megáldották hétvégén az adventi teret Kengyelen, a település központi parkjában. Az ünnepélyes eseményen meggyújtották az első adventi gyertyát is.
HEOL Tömegbaleset történt az M3-as autópályán, a helyszínre két mentőhelikopter is érkezett.
HEOL Szerkesztőségünk munkatársait lesújtotta a hír 2020. december 31-én. Elhunyt Ebner Egres Béla.
HEOL Az aktív fertőzöttek száma jelenleg 133 853 fő, 22%-uk budapesti. A főváros után Pest és Győr-Moson-Sopron megyében van a legtöbb aktív fertőzött, Tolna megyében pedig a legkevesebb.
HEOL Az asszony és a négyéves unokája életüket vesztették. A rendőrség emberölés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást.
HEOL Egy embert a tűzoltók mentettek ki az autóból. A helyszínre mentőhelikopter is érkezett.
SZOLJON Hangulatos programokkal indult a várakozás időszaka.
HEOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
BEOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
ZAOL A vadászati törvény módosítását készíti elő a Jobbik-Konzervatívok, a jelenlegi szabályozás szerint ugyanis az autósnak kell megfizetni a vadkárt – mondta hétfői sajtótájékoztatóján Bencze János, a Jobbik-Konzervatívok országgyűlési képviselője.
BORSONLINE Egyszerű, de nagyszerű tippek a fogyáshoz.
SZOLJON Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
SONLINE Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
ZAOL Advent és jótékonyság KeszthelyenKeszthelyen is méltó módon hangolódnak az ünnepekre. Manninger Jenő polgármester elmondta, szokás szerint a Fő tér mellett ünnepi díszítést kap a sétáló- és a Kossuth Lajos utca, valamint a „kastélykanyar” is. Ezúttal a Fő téren nem lesz jégpálya, ám december 15-én megnyílik az Energia téri koricentrum, amely egy hónapon át biztosan működik, s amennyiben az időjárás lehetővé teszi, meghosszabbítják ezt az időszakot. A parkolás pedig – a megszokott módon – december 10. és január 6. között ingyenes lesz Keszthelyen. Manninger Jenő arról is szólt, egymillió-hatszázezer forintot különítettek el 230 karácsonyi csomagra. Ezekbe tartós élelmiszer, édesség, gyümölcs, tea és kávé kerül, a rászorulóknak december 12. után viszik el az ünnepi pakkokat. Stadler Tímea Kinga, a Goldmark-központ igazgatója kijelentette, ezúttal is a város többi intézményével közösen kínálnak méltó programokat, hétközben pedig a Balaton Színházban lesz filharmóniai koncert, fellép Keszthelyen Caramel s a Kormorán is, az év utolsó napján – helyesebben az újév hajnalán – pedig eljönnek a Dívák, vagyis Détár Enikő, Fésűs Nelly és Ladinek Judit.
SONLINE A Kaposi Mór Oktató Kórház közösségi oldalán adott hírt az adományozásról
ZAOL A Pannon Tükör folyóirat idei 5. és 6. lapszámát december 7-én, csütörtökön 17 órakor mutatják be a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. A kulturális-művészeti periodika tartalmáról Bubits Tünde főszerkesztő és Nagygéci Kovács József online főszerkesztő beszél, a lapszámok írásaiból a szerzők olvasnak fel. Ugyanekkor adják át a Pannon Tükör díjait, melyeket az idén Pánczél Petra kulturális újságíró, Regős Mátyás és Szolcsányi Ákos költő vehet át.
SONLINE Az intézet az elmúlt 50 évben változó jogállásban és struktúrában, de mindvégig a magyar külpolitikai gondolkodás alakítója volt.
ZAOL A HOLD Alapkezelő szakértője, az Oxfordi Egyetem AI-szakát végző Victor Tamás Máté arra számít, hogy először segíteni fog és hatékonyságot növel az innováció.
FEOL Az Orsovai utcában dolgoznak a tűzoltók.
BEOL Az ötezer főnél kisebb lélekszámú települések vezetőivel tanácskozott Herczeg Tamás, Békéscsaba és térsége országgyűlési képviselője.
VEOL Civil kezdeményezésre Pápateszér Község Önkormányzata és a Magyar Honvédség támogatásával ünnepélyes keretek között avatták fel Marjay Tamás huszár hadnagy emléktábláját. Az éppen száz éve született hős 1945 januárjában a Vértesben dúló ádáz harcok során írta be nevét a magyar hadtörténelem arany oldalaira.
VEOL A HOLD Alapkezelő szakértője, az Oxfordi Egyetem AI-szakát végző Victor Tamás Máté arra számít, hogy először segíteni fog és hatékonyságot növel az innováció.
RIPOST A sztárséf és partnere nagyon boldogok a győzelmet követően.
VAOL Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
SONLINE Aranyéremmel tért haza a hétvégi kisújszállási 11. Illéssy Gasztro Kupáról Horváth Regina valamint Boszkovics Bíborka, a kaposvári Széchenyi István Technikum és Szakképzőiskola cukrásztanulója. A diós-mákos pozsonyi kifli mellett a karamell díszmunka is hozzájárult a kiemelkedő eredményhez, a versenyen 31 város 42 iskolájának 44 cukrász, 42 pincér és 65 szakács tanulója is bizonyította felkészültségét.
BEOL A Nemzetközi Kreatív Formációs Társastánc Európa Kupán érték el a szép eredményt.
BEOL Szakmai napot tartott a Békés Megyei Könyvtár és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Békés Megyei Szervezete hétfőn a békéscsabai intézmény előadótermében. Az esemény keretében átadták „Az év könyvtárosa Békésben 2023” és „Az év KSZR könyvtárosa Békésben 2023” kitüntetéseket.
VAOL Csaknem négy év felújítás után, 2023. december 6-án újra megnyitja kapuit a látogatók előtt Bécs helytörténeti múzeuma, a Wien Museum. Az inklúzió és akadálymentesség jegyében újragondolt és felújított kiállítóhely állandó tárlatát ingyen lehet megnézni.
BAMA Újra várja látogatóit a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán található uszoda.
DUOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.
FEOL 2024 nyarán sorrendben Svájccal, Németországgal és Skóciával csatázik a magyar labdarúgó-válogatott a németországi Európa-bajnokság A csoportjában. A Fehérvár FC csapatkapitánya, Fiola Attila aktív résztvevője lehet a kontinensviadalnak, míg a Videoton legendája, Szabó József reálisnak tartja a magyar együttes továbbjutását.
VG Egy éve indult el a Chat GPT, a CNBC-nek nyilatkozott az OpenAI vezetője.
TEOL Elkészült az idei Gastroblues Fesztivált bemutató két DVD-s kiadvány.
VG A milliárdos rendszeresen értékesít részvényeiből, de a tavalyi év annyira gyenge volt, hogy inkább várt még egy kicsit.
BAON Még ha bizonyos kérdésekben a felek eltérő állásponton is vannak – mondta Szijjártó Péter.
ZAOL A Ranolder-iskola teljes közössége részt vett az idei advent első rorátéján a Fő téri templomban. A hajnali szentmise után az intézmény udvarán álló koszorún Tál Zoltán plébános és Őry Gábor igazgató gyújtotta meg az első gyertyát.
VAOL Megsemmisítette a törvényszék a szombathelyi helyi választási iroda vezetőjének határozatát, amiben kijelölte a vasi megyeszékhely egyéni választókerületeit– tudtuk meg a Telex által hétfőn közölt cikkből.
VAOL A cél a gyermekek tudásszintjének növelése, hogy versenyképesek legyenek az EU területén – mondta Pintér Sándor.
NOOL Az élvonal küzdelemsorozata egy héttel korábban fejeződik be.