MLS: Stieberék legyőzték a volt Barca-edző csapatát

A Stieber Zoltánt is foglalkoztató D.C. United 1–0-ra legyőzte a korábbi FC Barcelona vezetőedző, Gerardo Martino által dirigált Atlanta Unitedet az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) csütörtök hajnali mérkőzésén.

További olvasott hírek
Szalai Attila aláírt a Fenerbahcéhoz; Sípolni csak VAR-licenccel

NEMZETISPORT A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

Férfi kézi-vb: Léptünk előre, jobb tempóban ment a játék – Gulyás István

NEMZETISPORT Bár a harminc gólos különbség nem lett meg, így is magabiztos, 44–18-as győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott Uruguay ellen az egyiptomi világbajnokságon. A mérkőzés után az M4Sport-nak értékelt Gulyás István, Máthé Dominik, Székely Márton és Bodó Richárd.

Spanyol Szuperkupa: a Barcelonát megverő Bilbaóé a trófea!

NEMZETISPORT A spanyol Szuperkupa aranyérméért a Barcelona és az Athletic Bilbao csapott össze egymással, és a fordulatos, izgalmas mérkőzést hosszabbítás után a baszk csapat nyerte meg, 3–2-re. Lionel Messit a 121. percben kiállították.

Magabiztosan nyert az SBTC

NOOL Szombaton lejátszotta első felkészülési mérkőzését az NB III. Keleti csoportjában szereplő SBTC.

Erste Liga: az utolsó percben győzött a Gyergyó Debrecenben

NEMZETISPORT A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság vasárnapi egyetlen mérkőzésén a Gyergyói HK 1–0-ra nyert a DEAC vendégeként, a győztes gólt Szigeti Ákos 55 másodperccel a rendes játékidő vége előtt szerezte meg.

Így enyhítsük a szúnyogcsípés okozta kellemetlen viszketést

BAON Amikor beköszönt a nyár, megérkeznek a szúnyogok is. Ha esős idő volt, akkor még gyorsabban elszaporodnak, hiszen a szúnyog a pangó vízbe teszi a lárváit, melyek akár egy hét alatt is kifejlődhetnek, ha megfelelőek a körülmények.

PL: Stones duplázott, a City könnyedén nyert a Palace ellen

NEMZETISPORT Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Manchester City 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Crystal Palacet, ezzel feljött a tabella második helyére.

Serie A: az Inter nyerte a 238. Derby d'Italiát

NEMZETISPORT Az Internazionale hazai pályán 2–0-ra nyert a Juventus ellen a 238. Derby d'Italián az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie) 2020–2021-es idényének 18. fordulójában. Ezzel 2016 ősze után először győzte le torinói riválisát az Inter.

Sokkoló: levágta egy 11 éves kisfiú lábait a vonat, a barátai magára hagyták meghalni

NOOL A tinédzser csak haverjai miatt vállalta a veszélyes mutatványt.

Hétfői sportműsor: pályán az Arsenal és a Milan

NEMZETISPORT Hétfőn este egy-egy mérkőzést játszanak az angol és az olasz élvonalban: az Arsenal a Newcastle-t fogadja, a Milan a Cagliari otthonába látogat. Pályára lép Szalai Attila új csapata, a Fenerbahce is a török Szuperligában. Folytatódik a férfi kézilabda-világbajnokság Egyiptomban, és a Sopron női kosárlabda csapata is megkezdi szereplését a franciaországi Bourges városában felállított buborékban a házigazdák ellen az Euroliga D-csoportjában.

Légiósok: Szoboszlai Dominik marad a Salzburgnál

NEMZETISPORT A Liverpool elleni felkészülési mérkőzést (2–2) követő sajtótájékoztatón Szoboszlai Dominik, a Red Bull Salzburg magyar válogatott labdarúgója bejelentette, hogy idén nyáron biztosan nem vált klubot, hanem az őszi szezonban is az osztrák bajnoki címvédőnél futballozik.

Légiósok: megvan Dzsudzsák Balázs új klubja

NEMZETISPORT Helyi sajtóértesülések szerint Dzsudzsák Balázs az arab emírségekbeli al-Ainnál folytatja a pályafutását.

Videó: Szoboszlai újabb óriási szabadrúgásgólt szerzett

NEMZETISPORT Az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Red Bull Salzburg Szoboszlai Dominik szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a Sturm Graz otthonában a mérkőzés 8. percében. A magyar válogatott középpályása két perccel később ismét betalált, az ő két góljával jutott a mérkőzés korai szakaszában kétgólos előnyhöz a salzburgi csapat.

Videó: Zidane-csel, majd kilőtte az alsót – Szoboszlai három gólt szerzett

NEMZETISPORT Szoboszlai Dominik egy félidő alatt három gólt lőtt a Sturm Graz elleni osztrák élvonalbeli mérkőzésen. Az RB Salzburg magyar játékosa szerezte csapata negyedik gólját is – egy Zidane-csel után lőtte ki a rövid alsót. A másik két találatot ITT tudja megtekinteni.

Almák és fák – Deák Zsigmond jegyzete

NEMZETISPORT

A magyarok gólrekorddal győzték le Uruguayt

NOOL A mezőny legeredményesebb játékosa Máthé Dominik volt nyolc góllal.

Norvégiában azt vizsgálják, kaphatnak-e vakcinát az idősek

RIPOST Vannak kockázatai az oltásnak a 80 évnél idősebbeknél.

Férfi kézi-vb: nagy különbségű magyar győzelem Uruguay ellen

NEMZETISPORT Biztos győzelemmel folytatta a szereplését a magyar válogatott az egyiptomi kézilabda-világbajnokságon. A második fordulóban a nem túl nagy játékerőt képviselő Uruguay nem tudta megnehezíteni a magyarok dolgát, 26 gólos siker lett a vége.