Férfi kézi Eb: a németeknek kell szurkolni, s már csak egy lépés az olimpiai selejtező

A kontinenstorna rendkívül fontos állomása az olimpiai kvalifikációnak. Az Európa-bajnok kijut a nyári, tokiói olimpiára, valamint a korábban olimpiai kvótát, vagy selejtezős részvételt nem szerző csapatok közül a két legjobb együttes is ott lesz a selejtezőtornán. Magyarország egyetlen lépésre lehet ettől.

Férfi kézi Eb: Ligetvári lövéseitől libabőrős a magyar szurkoló – videó

NEMZETISPORT Ligetvári Patrik parádés teljesítményt nyújtott Szlovénia ellen a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A magyar válogatott végül egy góllal, 29–28-ra nyert – nézze meg ismét a 23 éves átlövő elképesztő bombáit Méhes Gábor kommentálásával!

Férfi kézi Eb: A magyarok megérezték a vérszagot – Janc

NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott a szünetben még háromgólos hátrányban volt, a második félidőben azonban remek játékkal fordított, így 29–28-ra legyőzte az eddig hibátlan Szlovéniát az Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. A lefújás után érhető okokból csalódottan nyilatkoztak a szlovénok, de hozzátették, hogy nem szabad összeesni, gyorsan feledtetni kell a vasárnapi vereséget.

MU: összetörte 67 milliós Lamborghinijét a kapus – kép

NEMZETISPORT Csúnyán összetörte Lamborghinijét Sergio Romero, a Manchester United labdarúgócsapatának kapusa.

Videó: így ünnepelt az öltözőben a magyar válogatott

NEMZETISPORT A szlovénok elleni bravúros győzelmet követően ünnepelt a csapat.

Férfi kézi: „Már négy-öt éve fontolgattam” – Sterbik visszavonul

NEMZETISPORT Bár korábban többször is cáfolta a sajtóban megjelenő, erről szóló híreket, nagyon úgy tűnik, hogy az idény végén visszavonul Sterbik Árpád, a Telekom Veszprém kézilabdacsapatának kapusa. A 40 éves játékos a vehir.hu-nak beszélt a döntéséről.

Férfi kézi Eb: „Ez történik, ha túlhajtanak” – sérülés a norvég alapembernél

NEMZETISPORT Minimum az elődöntőig, de könnyen lehet, hogy az egész Európa-bajnokságra elveszítette egyik alapemberét a norvég kézilabda-válogatott. Magnus Röd a svédek ellen 23–20-ra megnyert találkozón szenvedett lábsérülést, az orvosi vizsgálatok alapján pedig a csoportkörből hátra lévő két mérkőzésen már biztosan nem állhat csatasorba – írja a norvég csapatorvosra, Thomas Torgalsenre hivatkozva a tv2.dk.

Újpest: közel a bejelentés, a DVTK-tól érkezhet az első téli igazolás

NEMZETISPORT Bacsa Patrik Újpesten folytathatja pályafutását – értesült a Nemzeti Sport Online. A 27 éves támadót az eredeti tervek szerint kölcsönadta volna a DVTK, ám a futballista kérésére végül felbontották a szerződését, így szabadon igazolható játékosként érkezik a Megyeri útra. Újpesten hat távozó után – a kölcsönből visszatérő Novothny Somát nem számolva – Bacsa lehet az első téli érkező.

Serie A: Vincze Istvánt ünnepelték az olasz bajnokin

NEMZETISPORT A 44-szeres válogatott támadót az Inter elleni bajnokin köszöntötte a Lecce vezetősége.

Férfi vízilabda Eb: Montenegró bejutott a negyeddöntőbe

NEMZETISPORT A hétfői nyolcaddöntőben szereplő csapatok közül elsőként Montenegró jutott a negyeddöntőbe a Duna Arénában zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon, miután simán legyőzte Törökországot.

La Liga: Barcelona–Granada élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT A La Ligában a Barcelona zárja a kört, kövesse a Getafe elleni bajnokit onlive, szöveges közvetítésünk segítségével!

Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte a rangadót Szolnokon

NEMZETISPORT A férfi kosárlabda NB I vasárnap esti mérkőzésén a harmadik helyen álló Körmend az eggyel mögötte álló Szolnok otthonában a negyedik negyedben fordítva aratott 87–84-es győzelmet.

Légiósok: Nagy Dominik bemutatkozott Görögországban

NEMZETISPORT Ráadással együtt bő 20 percet töltött a pályán élete első görög bajnokiján Nagy Dominik. A Legia Warszawától a Panathinaikosznak kölcsönadott labdarúgó 1–0-s siker részese lehetett így. Megyeri Balázs kapott gól nélkül hozta le Atromitosz–Volosz (0–0) összecsapást. Egy másik Nagy – a névrokonhoz hasonlóan szintén januárban klubot váltó – Nagy Gergely a kispadról nézte végig, amint új csapata, az AEL Lárisz háromgólos vereséget szenved az AEK Athéntól.

Aus. Open: Federer 21-edszer is győzelemmel kezdett

NEMZETISPORT Serena Williams ötvennyolc perc alatt nyert, Oszaka és Kvitová szintén továbbjutott.

PL: van Dijk és Szalah góljaival legyőzte a Liverpool a Unitedet

NEMZETISPORT A holland védő góljával sokáig vezetett a Liverpool a Manchester ellen, a végén Szalah is betalált

ZTE: fontos szerep juthat a légiósoknak, köztük az első ciprusinak

NEMZETISPORT A Zalaegerszegre télen érkező légiósokra fontos szerepet oszthat tavasszal Dobos Barna vezetőedző.

Női vízi Eb: Tévénézés a jutalom és a ráhangolódás a negyeddöntőre

NEMZETISPORT Azt mondják a magyar női vízilabda-válogatott tagjai, hogy nem irigyelték meg a fiúk Málta felett aratott 26–0-s győzelmét, egyszerűen csak azért nyertek 27–0-ra a Szerbia elleni Eb-csoportmérkőzésen, mert mindig a maximumra törekszenek. Ennek pedig hétfőn este, egy keményebb edzés után lesz meg a jutalma.

Téli álom a nagyrédei Szőlőskertben, ahol a bennmaradás a cél

HEOL Az előző éves cselekedetek alapján a legsportszerűbb csapat díját a megyei III. osztály Északi csoportjában a Szőlőskert Nagyréde SC érdemelte ki. A már megyei II. osztályú klubnál két évértékelőt tartottak.

Videó: Ibrahimovic olyan trükköt húzott, ami ellentmond a gravitációnak és korának is

NEMZETISPORT Zlatan Ibrahimovicon nem fog ki az idő kereke: a 38 éves svéd támadóklasszis az AC Milan–Udinese olasz bajnoki mérkőzés előtti bemelegítésen olyan trükköt húzott, ami nem csak a korának, hanem majdnem a gravitációnak is ellent mond.

Világraszóló balatonfüredi győzelem született a Dakaron!

VEOL Fazekas Károly pilóta vezetésével az elkelő második, illetve harmadik helyen értek célba január 18-án, szombaton a balatonfüredi Fazekas Motorsport képviselői egy 1400 lóerős versenykamionnal a kamionok között, illetve a kamionok és autósok mezőnyében, 6500 kilométeres nemzetközi küzdelmében az Africa Eco Race 2020 versenyen.

Női vízi Eb: Magyarország–Szerbia élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT Jön a magyar női vízilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzése a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A már biztos csoportelső magyar csapat Szerbiával találkozik a záró körben – az erőviszonyok alapján a tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésen is borítékolható Bíró Attila alakulatának sikere. Kövesse a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!

Női kézi: újabb Európa- és világbajnok kapus igazol Győrbe

NEMZETISPORT A Győri Audi ETO KC csapatában folytatja pályafutását Silje Solberg. A norvég hálóőr a Siófoktól érkezik a Bajnokok Ligája címvédőjéhez és hároméves szerződést írt alá – számolt be a klub hivatalos honlapja.

Férfi kézi Eb: 1 másodpercen múlt a cseh bravúr a horvátok ellen

NEMZETISPORT A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I-csoportjában Horvátország a szegedi Luka Stepancic utolsó előtti másodpercben szerzett góljával 22–21-re legyőzte Csehországot.

Real Madrid: szerződtették a 18 éves brazil csodagyereket – hivatalos

NEMZETISPORT A Real Madrid labdarúgócsapata a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a Flamengo 18 éves brazil tehetségét, Reiniert. A közlemény szerint a támadó középpályás 2026 júniusáig szóló szerződést írt alá, az U23-as válogatottbeli kötelezettségei után, februárban pedig a Real Madrid Castillához, azaz a királyi gárda spanyol harmadosztályban szereplő tartalékcsapatához csatlakozik majd.

Aus. Open: Denis Shapovalov–Fucsovics Márton – élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT Melbourne-ben megkezdik az idei Australian Open, amelyen a Margaret Court Aréna első mérkőzését a világranglistán 67. helyen álló Fucsovics Márton vívja, mégpedig a torna 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalov ellen. Kövesse az összecsapás alakulását folyamatosan frissülő, szöveges közvetítésünk segítségével, szóljon hozzá, mondja el a véleményét.

Honvéd: Izraelből érkezhet középpályás – sajtóhír

NEMZETISPORT A téli átigazolási időszakban még legalább egy középső középpályást szerződtetne a Budapest Honvéd – értesült a Nemzeti Sport Online. Izraeli források szerint a magyar csapat már kapcsolatba is lépett kiszemeltjével, aki nem más, mint a Maccabi Netanya 28 esztendős labdarúgója, Nico Olsak.

Videó: Balotelli beállt, majd nyolc percre rá kiállították

NEMZETISPORT Nem mondhatni, hogy élete meccsét játszotta Mario Balotelli a Brescia–Cagliari 2–2-vel végződő olasz bajnoki összecsapáson. A hazaiak támadója a 74. percben lépett pályára, a 81. percben megszerezte első sárga lapját, majd a 82. percben a második sárgája már kiállítást ért.

MU: különleges záradékok; mégsem jön a portugál középpályás?

NEMZETISPORT Mint arról beszámoltunk, a Manchester United a Sporting CP portugál válogatott középpályásával, Bruno Fernandessel erősítené meg a keretét a téli átigazolási időszakban. Annak ellenére, hogy korábban közel volt a klubváltás, a Daily Mail szerint néhány záradék miatt kútba eshet az üzlet.

Győr: Vannak még terveim a pályán – Priskin

NEMZETISPORT Az NB I-be az ETO-val visszavágyó támadó, Priskin Tamás a ferencvárosi korszakáról, a tizenhét éve tartó profi karrierjéről és a hazatérés varázsáról is beszélt.

FTC: az egyik hétfői felkészülési mérkőzés biztosan elmarad

NEMZETISPORT A CFR Cluj elleni találkozó lejátszásáról még nincs végleges döntés.

Cüneyt Cakir: Szívesen megnézném a budapesti stadiont

NEMZETISPORT „Kassai Viktor az egyik legjobb játékvezető, a pályán és azon kívül is tisztelet övezi.”

Aus. Open: így győzte le a 13. kiemeltet Fucsovics – videó

NEMZETISPORT Mint arról beszámoltunk, Fucsovics Márton négy szettben legyőzte a 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalovot az Australian Open első fordulójában. Nézze meg a találkozó összefoglalóját!

Férfi vízi Eb: „Sajnálom szegény máltaiakat, de nem volt mit tenni...”

NEMZETISPORT A máltaiak elleni kiütéses győzelemmel csoportelső magyar válogatott szövetségi kapitánya szeretné tovább javítani csapata erőnlétét a szerdai negyeddöntőig.

Serie A: a torinói kluboktól kapott zakó után újra nyert a Roma

NEMZETISPORT Az AS Roma 3–1-re legyőzte idegenben az utolsó előtti helyre visszacsúszó Genoát, így két vesztes mérkőzés után ismét három pontot tudott szerezni és őrzi negyedik helyét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A)

Videó: CR megcsókolta Dybalát? – ezért ne higgyünk a kiragadott képeknek

NEMZETISPORT Az interneten több oldalnál is megjelent egy videóból kiragadott pillanat – ám az igazság ettől messze van.

Férfi kézi Eb: Norvégia legyőzte Svédországot is

NEMZETISPORT Norvégia Svédországot is legyőzte a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, így továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a középdöntő 2. csoportját.

Férfi kézi Eb: gyászhangulat uralkodik következő ellenfelünknél

NEMZETISPORT A svéd sajtó elfogadhatatlannak és lehangolónak írja le a norvégok elleni produkciót.

PSG: távozási kérelmet nyújtott be Edinson Cavani

NEMZETISPORT Cavani 2013 nyarán, a Napolitól igazolt Párizsba, ahol a klub legeredményesebb játékosa lett 198 góllal.

Újpest: újabb két játékosért jelentkezhet be a Vasas

NEMZETISPORT Az NB II-es Vasas labdarúgócsapata Feczesin Róbert személyében egy játékost már szerződtetett a télen Újpestről, és az angyalföldiek a hírek szerint újabb két labdarúgót is kiszemeltek a liláktól.

Serie A: legutóbb Trezeguet tett olyat, mint CR7 – győzött a Juve

NEMZETISPORT A Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában, ezzel kihasználta az Internazionale botlását és négy pontra növelte előnyét az élen.

Quique Setién győzelemmel debütált a Barcelona kispadján

NEMZETISPORT Nem parádéztak a katalánok, egy kis szerencse is kellett a sikerhez, no és Lionel Messi zsenije.

Férfi kézi Eb: Már számolgathatunk, megdolgoztunk érte – Gulyás

NEMZETISPORT Gulyás István, a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint már megtehetik a játékosai, hogy számolgassanak az olimpiai kvalifikáció esélyeiről.

Videó: micsoda összjáték! Parádés támadás végén lőtt gólt Messi

NEMZETISPORT Az argentin klasszis egyetlen gólja elégnek bizonyult a Granada legyőzésére.

Videó: kétszer rúgatták újra a tizenegyest, az összeset kivédték

NEMZETISPORT Elképesztő jelenetetek a török harmadosztályból: a kapust kiállították, a védő védte ki a harmadikat.

Hétfői sportműsor: Melbourne-ben megkezdődik az Australian Open

NEMZETISPORT A vízilabda Eb-n helyosztók és nyolcaddöntők lesznek, a kézi Eb-n a középdöntőnk. A mieink mindkét tornán pihennek.

Bosch-bravúr a címvédő ellen a Pásztorvölgyben

HEOL Hét pontra nőtt az egerszóláti Findzsa FC csapatának előnye.

Aus. Open: Karrierem egyik legnagyobb győzelme – Fucsovics

NEMZETISPORT A magyar játékos a jövő nagy sztárjaként jellemezte az általa megvert Shapovalovot.

DVSC: „Butaság lenne azt mondani, hogy nem aggódunk”

NEMZETISPORT Felezővonalon túli csodagólt szerzett a Loki fiatal középpályása az Universitatea elleni 5–1-re megnyert edzőmeccsen, de elcserélné egy kis bajnoki találatra.

Wales: újabb hajbeültetésen esett át Giggs

NEMZETISPORT Újabb lézeres hajbeültetésen esett át Ryan Giggs, a walesi futballválogatott szövetségi kapitánya.