DVSC: megoperálták a sérült Tőzsér Dánielt – kép

Bokaműtéten esett át Tőzsér Dániel, a labdarúgó NB I-ben szereplő Debrecen magyar válogatott játékosa.

Férfi kézi Eb: Már számolgathatunk, megdolgoztunk érte – Gulyás

NEMZETISPORT Gulyás István, a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint már megtehetik a játékosai, hogy számolgassanak az olimpiai kvalifikáció esélyeiről.

MU: különleges záradékok; mégsem jön a portugál középpályás?

NEMZETISPORT Mint arról beszámoltunk, a Manchester United a Sporting CP portugál válogatott középpályásával, Bruno Fernandessel erősítené meg a keretét a téli átigazolási időszakban. Annak ellenére, hogy korábban közel volt a klubváltás, a Daily Mail szerint néhány záradék miatt kútba eshet az üzlet.

Újpest: újabb két játékosért jelentkezhet be a Vasas

NEMZETISPORT Az NB II-es Vasas labdarúgócsapata Feczesin Róbert személyében egy játékost már szerződtetett a télen Újpestről, és az angyalföldiek a hírek szerint újabb két labdarúgót is kiszemeltek a liláktól.

NB I: Ön szerint ki lesz a jelenlegi idény bajnoka? – szavazás

NEMZETISPORT Véget ért a téli szünet, hétvégén folytatódik a labdarúgó NB I. Ön szerint melyik csapat örülhet majd az idény végén? Szavazzon!

MU: összetörte 67 milliós Lamborghinijét a kapus – kép

NEMZETISPORT Csúnyán összetörte Lamborghinijét Sergio Romero, a Manchester United labdarúgócsapatának kapusa.

Újpest: közel a bejelentés, a DVTK-tól érkezhet az első téli igazolás

NEMZETISPORT Bacsa Patrik Újpesten folytathatja pályafutását – értesült a Nemzeti Sport Online. A 27 éves támadót az eredeti tervek szerint kölcsönadta volna a DVTK, ám a futballista kérésére végül felbontották a szerződését, így szabadon igazolható játékosként érkezik a Megyeri útra. Újpesten hat távozó után – a kölcsönből visszatérő Novothny Somát nem számolva – Bacsa lehet az első téli érkező.

Férfi kézi Eb: A magyarok megérezték a vérszagot – Janc

NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott a szünetben még háromgólos hátrányban volt, a második félidőben azonban remek játékkal fordított, így 29–28-ra legyőzte az eddig hibátlan Szlovéniát az Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. A lefújás után érhető okokból csalódottan nyilatkoztak a szlovénok, de hozzátették, hogy nem szabad összeesni, gyorsan feledtetni kell a vasárnapi vereséget.

Videó: Ibrahimovic olyan trükköt húzott, ami ellentmond a gravitációnak és korának is

NEMZETISPORT Zlatan Ibrahimovicon nem fog ki az idő kereke: a 38 éves svéd támadóklasszis az AC Milan–Udinese olasz bajnoki mérkőzés előtti bemelegítésen olyan trükköt húzott, ami nem csak a korának, hanem majdnem a gravitációnak is ellent mond.

ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ – ADATBANK

NEMZETISPORT A Csíkszereda győzelmével ért véget a hazai és erdélyi csapatok jégkorongbajnokságának az alapszakasza, amely  a középszakasszal folytatódik, ahol kialakul a nyolccsapatos rájátszás mezőnye.

La Liga: Messi góljával győzött odahaza a Barcelona

NEMZETISPORT Az új vezetőedző, Quique Setién győzelemmel mutatkozott be a Barcelona kispadján, csapata emberelőnyben Lionel Messi góljával csikarta ki a győzelmet a Granada ellen a La Liga 20. fordulójának záró mérkőzésén.

Videó: Balotelli beállt, majd nyolc percre rá kiállították

NEMZETISPORT Nem mondhatni, hogy élete meccsét játszotta Mario Balotelli a Brescia–Cagliari 2–2-vel végződő olasz bajnoki összecsapáson. A hazaiak támadója a 74. percben lépett pályára, a 81. percben megszerezte első sárga lapját, majd a 82. percben a második sárgája már kiállítást ért.

Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte a rangadót Szolnokon

NEMZETISPORT A férfi kosárlabda NB I vasárnap esti mérkőzésén a harmadik helyen álló Körmend az eggyel mögötte álló Szolnok otthonában a negyedik negyedben fordítva aratott 87–84-es győzelmet.

Férfi kézi Eb: Norvégia legyőzte Svédországot is

NEMZETISPORT Norvégia Svédországot is legyőzte a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, így továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a középdöntő 2. csoportját.

Férfi röplabda Extraliga: a Pénzügyőr legyőzte a Barcikát

NEMZETISPORT Az éllovas Pénzügyőr nagy csatában legyőzte a címvédő Kazincbarcikát a férfi röplabda Extraliga vasárnapi rangadóján.

Női vízi Eb: Magyarország–Szerbia élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT Jön a magyar női vízilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzése a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A már biztos csoportelső magyar csapat Szerbiával találkozik a záró körben – az erőviszonyok alapján a tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésen is borítékolható Bíró Attila alakulatának sikere. Kövesse a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!

Jégkorong MK: a Ferencváros legyőzte a Fehérvárt a döntőben

NEMZETISPORT A Ferencváros nyerte meg a jégkorong Magyar Kupát, miután a döntőben 6–3-ra legyőzte a Fehérvárt.

PL: Vardy büntetőt rontott, kikapott a Leicester City

NEMZETISPORT A Burnley 2–1-re legyőzte a Leicester Cityt az angol bajnokság 23. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Férfi kézi Eb: Izland magára talált, és legyőzte Portugáliát

NEMZETISPORT Izland két vereség után nagy csatában nyert Portugália ellen az osztrák, norvég, svéd közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, a magyar válogatottat is a soraiban tudó csoportban.

Serie A: Rebic duplázott, a 93. percben nyert a Milan

NEMZETISPORT Az olasz élvonal 20. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén az AC Milan hazai pályán fogadta az Udineset. A vendégek hamar előnybe kerültek, amire a milánóiak két góllal válaszoltak, a hajrában azonban egyenlített az Udinese. A meccsnek azonban még ekkor sem volt vége, Ante Rebic a 93. eldöntötte a három pont sorsát.

F1: az FIA-elnök szerint nem kellene a futamok számára panaszkodni

NEMZETISPORT Jean Todt úgy véli, hogy aki a Formula–1 világában dolgozhat, a szenvedélyének hódolhat, vagyis nem kellene negatívan tekinteni arra, ha egy idényben egyre több versenyt rendeznek.

Australian Open: boldogság és lazaság helyett gyász és aggodalom

NEMZETISPORT A boldogságot és a lazaságot felváltotta a gyász és az aggodalom: a megszokottnál jóval sötétebb hangulatban, az ausztráliai bozóttüzek füstje alatt, a jótékonyságra fókuszálva rendezik meg az év első tenisz Grand Slam-tornáját, az Australian Opent.

Női kézi NB I: Örülök Klujber játékának, mert őt fogta meg a legjobban a vb – Elek

NEMZETISPORT A női kézilabda NB I 13. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 23 góllal győzte le a Szombathelyt. A találkozó után Elek Gáborral és a 10 gólt szerző Klujber Katrinnal beszélgetett az NSO Tv stábja – szóba került a válogatott is.

Schäfer és a túl nagy ugrás; Botka keresi a helyét a kezdőcsapatban

NEMZETISPORT A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.

Férfi kosár NB I: a Falco és az Atomerőmű is idegenben nyert

NEMZETISPORT A címvédő és bajnoki éllovas Falco Kaposváron, az Atomerőmű a sereghajtó Jászberény vendégeként nyert a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Férfi vízi Eb: 26 gólos magyar siker, megvan a csoportelsőség

NEMZETISPORT A magyar férfi vízilabda-válogatott 26 góllal győzte le Máltát, ezzel az első helyen végzett a C-csoportban, így bejutott az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe.

Férfi kézi Eb: Ausztria csak megszorongatni tudta a címvédőt

NEMZETISPORT A címvédő Spanyolország a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül 30–26-os győzelmet aratott a társházigazda Ausztria felett, míg Fehéroroszország 28–25-re megverte Csehországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság 1-es számú középdöntős csoportjának második fordulójában szombaton.

Férfi vízi Eb: Magyarország–Málta élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT Habár a győztes kiléte nem lehet kétséges férfi vízilabda-válogatottunk Málta elleni Európa-bajnoki meccsén, a csoportelsőség miatt mégis fontos számunkra ez a mérkőzés: Märcz Tamás csapatának húsz góllal kell megvernie ellenfelét ahhoz, hogy a kvartett élén végezzen. Kövesse a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!

Férfi kézi Eb: fehérorosz siker, elszálltak a csehek

NEMZETISPORT Fehéroroszország három góllal, 28–25-re legyőzte Csehországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság 1-es számú középdöntős csoportjának első szombati mérkőzésén, ezzel matematikailag is biztossá vált, amit eddig is sejteni lehetett: a csehek nem juthatnak már be a legjobb négy közé.

La Liga: rangadót nyert a Real Madrid, Casemiro volt a hős

NEMZETISPORT A La Ligában nehéz mérkőzés várt a Real Madridra, de a bajnoki címért hajtó fővárosiak Casemiro duplájával 2–1-re legyőzték odahaza a Sevillát.

Női kézi EHF: a Loki számára a Thüringer HC már túl erős volt

NEMZETISPORT A női EHF-kupa A-csoportjának 3. fordulójában a DVSC hazai pályán 26–19-re kikapott a Thüringer HC-től.

PL: sorozatban harmadszor is gólképtelen maradt Mourinho csapata

NEMZETISPORT Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a Watford otthon gól nélküli döntetlent játszott a Tottenhammel.

NB I: „Látni fogják, elkötelezett vagyok a csapat iránt”

NEMZETISPORT Mint beszámoltunk róla, a dán élvonalbeli FC Midtjylland tájékoztatása szerint Mayron George a 2019–2020-as idény végéig kölcsönben a Budapest Honvédnál szerepel. A váltást szombaton a kispesti együttes is megerősítette hivatalosan.

AUSTRALIAN OPEN, NŐI EGYES

NEMZETISPORT

Real Madrid: szerződtették a 18 éves brazil csodagyereket – hivatalos

NEMZETISPORT A Real Madrid labdarúgócsapata a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a Flamengo 18 éves brazil tehetségét, Reiniert. A közlemény szerint a támadó középpályás 2026 júniusáig szóló szerződést írt alá, az U23-as válogatottbeli kötelezettségei után, februárban pedig a Real Madrid Castillához, azaz a királyi gárda spanyol harmadosztályban szereplő tartalékcsapatához csatlakozik majd.

Férfi kézi Eb: „Ez történik, ha túlhajtanak” – sérülés a norvég alapembernél

NEMZETISPORT Minimum az elődöntőig, de könnyen lehet, hogy az egész Európa-bajnokságra elveszítette egyik alapemberét a norvég kézilabda-válogatott. Magnus Röd a svédek ellen 23–20-ra megnyert találkozón szenvedett lábsérülést, az orvosi vizsgálatok alapján pedig a csoportkörből hátra lévő két mérkőzésen már biztosan nem állhat csatasorba – írja a norvég csapatorvosra, Thomas Torgalsenre hivatkozva a tv2.dk.

Férfi vízi Eb: szlovák és francia siker az alsóházban

NEMZETISPORT A szlovák és a francia csapat sikerét hozta a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján az alsóházi rájátszás első fordulója.

Férfi vízi Eb: „Sajnálom szegény máltaiakat, de nem volt mit tenni...”

NEMZETISPORT A máltaiak elleni kiütéses győzelemmel csoportelső magyar válogatott szövetségi kapitánya szeretné tovább javítani csapata erőnlétét a szerdai negyeddöntőig.

Tenisz: Babos a 88., Fucsovics rontott a világranglistán

NEMZETISPORT Fucsovics Márton egy helyet rontva a 67., Balázs Attila pedig 16 pozíciót javítva a karriercsúcsot jelentő 112. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Babos Tímea két helyet rontva a 88. a női mezőnyben.

Balázs Attila nem gondolta volna, hogy megnyeri a bangkoki tornát

NEMZETISPORT Balázs Attila eddig szinte csak salakon ért el sikereket, csupán két future-tornán tudta megszerezni a végső győzelmet gyorsabb borításon.

Győr: Vannak még terveim a pályán – Priskin

NEMZETISPORT Az NB I-be az ETO-val visszavágyó támadó, Priskin Tamás a ferencvárosi korszakáról, a tizenhét éve tartó profi karrierjéről és a hazatérés varázsáról is beszélt.

Férfi kézi: „Már négy-öt éve fontolgattam” – Sterbik visszavonul

NEMZETISPORT Bár korábban többször is cáfolta a sajtóban megjelenő, erről szóló híreket, nagyon úgy tűnik, hogy az idény végén visszavonul Sterbik Árpád, a Telekom Veszprém kézilabdacsapatának kapusa. A 40 éves játékos a vehir.hu-nak beszélt a döntéséről.

Aus. Open: Fucsovics Márton kiejtette a torna 13. kiemeltjét

NEMZETISPORT A magyar idő szerint hétfőre virradóra kezdődött Australian Open férfi egyesének első fordulójában a Margaret Court Aréna első meccsén Fucsovics Márton négy szettben, 193 perc játék után legyőzte a mindössze 20 éves, ám a torna 13. kiemeltjeként rangsorolt kanadai Denis Shapovalovot, s ezzel bejutott a második fordulóba.

Serie A: legutóbb Trezeguet tett olyat, mint CR7 – győzött a Juve

NEMZETISPORT A Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában, ezzel kihasználta az Internazionale botlását és négy pontra növelte előnyét az élen.

Honvéd: Izraelből érkezhet középpályás – sajtóhír

NEMZETISPORT A téli átigazolási időszakban még legalább egy középső középpályást szerződtetne a Budapest Honvéd – értesült a Nemzeti Sport Online. Izraeli források szerint a magyar csapat már kapcsolatba is lépett kiszemeltjével, aki nem más, mint a Maccabi Netanya 28 esztendős labdarúgója, Nico Olsak.

Női vízi Eb: 27 gólos kiütéssel zárták a csoportkört a magyarok

NEMZETISPORT A magyar női vízilabda-válogatott kiütéses, 27 gólos győzelemmel zárta a csoportkört a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

Női kosár NB I: könnyedén, 28 ponttal legyőzte a Sopron a Győrt

NEMZETISPORT A női kosárlabda NB I 16. fordulójában a Sopron 28 ponttal, 76–48-ra legyőzte a vendég Győrt vasárnap kora este – a találkozón a hazaiak már az első negyedben 20 ponttal vezettek, majd később már 34 pont is volt az előnyük, végül 28 lett a vége.

Légiósok: Nagy Dominik bemutatkozott Görögországban

NEMZETISPORT Ráadással együtt bő 20 percet töltött a pályán élete első görög bajnokiján Nagy Dominik. A Legia Warszawától a Panathinaikosznak kölcsönadott labdarúgó 1–0-s siker részese lehetett így. Megyeri Balázs kapott gól nélkül hozta le Atromitosz–Volosz (0–0) összecsapást. Egy másik Nagy – a névrokonhoz hasonlóan szintén januárban klubot váltó – Nagy Gergely a kispadról nézte végig, amint új csapata, az AEL Lárisz háromgólos vereséget szenved az AEK Athéntól.

Férfi kézi Eb: Egyszerűen valami történik velünk a félidőben – Bánhidi

NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott 29–28-ra legyőzte Szlovéniát az Európa-bajnokság középdöntőjében. Íme, így összegeztek az újabb bravúr után a főszereplők a Sport Tv kamerája előtt.

Férfi kézi Eb: a magyar válogatott megverte Szlovéniát

NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott 29–28-ra legyőzte Szlovéniát az Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában.

NHL: egy méterről találta arcon a korong – a jégről szedte össze a fogait

NEMZETISPORT A Montreal Canadiens–Vegas Golden Knights (5–4) NHL-mérkőzésen a vendégek egyik játékosa, Paul Stastnyt az egyik legkellemetlenebb sérülés érte: nagyjából egy méteres távolságból telibe lőtték arcon a koronggal. A 34 éves játékosnak több foga is kitört, valamelyeket a jégről kellett összeszednie.

PL: túl nagy volt az öröm – a legrosszabb helyen találták el a szurkolót

NEMZETISPORT Mint arról korábban beszámoltunk, a Newcastle United egy 94. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t a Premier League 23. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak a találatát talán csak egyetlen Newcastle-drukker nem tudta ünnepelni önfeledtül, hiszen Matt Ritchie a gólöröm közben a szögletzászlóval a legrosszabb helyen eltalálta.

Jégkorong MK: a MAC szerezte meg a bronzérmet

NEMZETISPORT A MAC Újbuda szerezte meg a jégkorong Magyar Kupa 3. helyét, miután a miskolci négyes döntő vasárnapi bronzmérkőzésén legyőzte a házigazda DVTK-t.

PL: piros lapot ért a védő bravúros védése – videó

NEMZETISPORT Mint arról beszámoltunk, a Norwich hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bournemoutht az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. A három pontot érő gólt Teemu Pukki szerezte tizenegyesből – a büntetőt nem mindennapi szabálytalanság előzte meg…

Újpest: a cseh élvonalba szerződött a távozó támadó – hivatalos

NEMZETISPORT Az Újpest FC már a téli felkészülés elején bejelentette, hogy távozik a csapattól a 26 éves szlovákiai támadó, Karol Mészáros, aki azóta már az új klubját is megtalálta.

Légiósok: Talán túl nagy ugrás volt – Schäfer András

NEMZETISPORT A tavaszra a DAC-hoz kerülő, U21-es válogatott labdarúgó, Schäfer András nehezen élte meg az elmúlt időszakot Olaszországban, és mindent megtesz,  hogy új csapatánál a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa.

La Liga: ez ám a bravúr, 19 év után újra megverték az Atléticót

NEMZETISPORT Meglepetés a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén: az Atlético Madrid 2–0-s vereséget szenvedett idegenben az Eibartól, amely 2001 óta először verte meg a fővárosi alakulatot.

Férfi röplabda Extraliga: öt szettben nyert a MAFC

NEMZETISPORT A MAFC 3:2-re verte a vendég Kaposvárt a férfi röplabda Extraliga szombati mérkőzésén.

Serie A: vezetett a Torino, mégis kikapott a Sassuolótól

NEMZETISPORT Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) a Sassuolo 2–1-re legyőzte hazai pályán a Torinót.

Női kézi NB I: a Ferencváros 23, a Győr 26 góllal győzött

NEMZETISPORT A női kézilabda NB I 13. fordulójában a Győr 26 góllal megverte a Kisvárdát, a Fradi pedig 23-mal a Szombathelyt.

DAC: Schäfer a 0–5-nek nem örül, de az átigazolásának igen

NEMZETISPORT Bemutatkozott a Dunaszerdahely labdarúgócsapatában Schäfer András: a DAC szombaton a cseh téli bajnokságban, a Tipsport Ligában lépett pályára, és 5–0-ra kikapott vendégétől, a sorozatot tavaly és tavalyelőtt megnyerő Zbrojovka Brnótól.

Női kosár NB I: az Újbuda nem bírt az NKE-FCSM Csatával

NEMZETISPORT A női kosárlabda NB I 16. fordulójában az NKE-FCSM Csata 81–68-ra legyőzte az ELTE Újbuda BEAC együttesét.

Videó: Haaland beállt, 3 perccel később be is talált a BVB-ben!

NEMZETISPORT Erling Haaland első mérkőzése a Borussia Dortmundban egészen különlegesre sikeredett. A BVB új igazolása az 56. percben állt be az Augsburg elleni bajnokin, majd három perc múlva már meg is szerezte az első gólját a német Bundesligában!

Felkészülés: magabiztosan nyert a Mezőkövesd és az Újpest

NEMZETISPORT A labdarúgó NB I-es Mezőkövesd 3–0-ra nyert a szlovák elsőosztályú Michalovce, míg az Újpest az orosz FK UFA ellen ünnepelhetett 2–0-s győzelmet. A DVTK  2–1-re legyőzte a lengyel élvonalbeli Górnik Zabrzét.

PL: a játékoshoz hasonlították, parádés reakció jött – kép

NEMZETISPORT Remekül reagálta le egy ifjú szurkoló lelkesedését Allan Saint-Maximin, a Newcastle United játékosa. A rajongó feltöltött egy képet, amelyhez odaírta, sokak szerint úgy néz ki, mint a francia játékos. A valóság viszont egészen mást mutat…

Felkészülés: hengerelt a DVSC, szépségdíjas gól saját térfélről

NEMZETISPORT A Debrecen felkészülési mérkőzésen 5–1-re legyőzte a kolozsvári Universitatea Clujt.

F1: Marko elmondta, hány győzelmet vár a Red Bulltól idén

NEMZETISPORT Az elmúlt évekkel ellentétben az idénykezdettől az élen szeretnének harcolni a Red Bullnál. Helmut Marko, az istálló tanácsadója emellett legalább öt győzelemre számít 2020-ban.

Férfi kézi Eb: 1 másodpercen múlt a cseh bravúr a horvátok ellen

NEMZETISPORT A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I-csoportjában Horvátország a szegedi Luka Stepancic utolsó előtti másodpercben szerzett góljával 22–21-re legyőzte Csehországot.

Férfi vízilabda Eb: Montenegró bejutott a negyeddöntőbe

NEMZETISPORT A hétfői nyolcaddöntőben szereplő csapatok közül elsőként Montenegró jutott a negyeddöntőbe a Duna Arénában zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon, miután simán legyőzte Törökországot.

Férfi kézi Eb: a németeknek kell szurkolni, s már csak egy lépés az olimpiai selejtező

NEMZETISPORT A kontinenstorna rendkívül fontos állomása az olimpiai kvalifikációnak. Az Európa-bajnok kijut a nyári, tokiói olimpiára, valamint a korábban olimpiai kvótát, vagy selejtezős részvételt nem szerző csapatok közül a két legjobb együttes is ott lesz a selejtezőtornán. Magyarország egyetlen lépésre lehet ettől.

Női kézi: újabb Európa- és világbajnok kapus igazol Győrbe

NEMZETISPORT A Győri Audi ETO KC csapatában folytatja pályafutását Silje Solberg. A norvég hálóőr a Siófoktól érkezik a Bajnokok Ligája címvédőjéhez és hároméves szerződést írt alá – számolt be a klub hivatalos honlapja.

DVSC: „Butaság lenne azt mondani, hogy nem aggódunk”

NEMZETISPORT Felezővonalon túli csodagólt szerzett a Loki fiatal középpályása az Universitatea elleni 5–1-re megnyert edzőmeccsen, de elcserélné egy kis bajnoki találatra.

Wales: újabb hajbeültetésen esett át Giggs

NEMZETISPORT Újabb lézeres hajbeültetésen esett át Ryan Giggs, a walesi futballválogatott szövetségi kapitánya.

Aus. Open: így győzte le a 13. kiemeltet Fucsovics – videó

NEMZETISPORT Mint arról beszámoltunk, Fucsovics Márton négy szettben legyőzte a 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalovot az Australian Open első fordulójában. Nézze meg a találkozó összefoglalóját!

ZTE: fontos szerep juthat a légiósoknak, köztük az első ciprusinak

NEMZETISPORT A Zalaegerszegre télen érkező légiósokra fontos szerepet oszthat tavasszal Dobos Barna vezetőedző.

Aus. Open: Denis Shapovalov–Fucsovics Márton – élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT Melbourne-ben megkezdik az idei Australian Open, amelyen a Margaret Court Aréna első mérkőzését a világranglistán 67. helyen álló Fucsovics Márton vívja, mégpedig a torna 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalov ellen. Kövesse az összecsapás alakulását folyamatosan frissülő, szöveges közvetítésünk segítségével, szóljon hozzá, mondja el a véleményét.

Női vízi Eb: Tévénézés a jutalom és a ráhangolódás a negyeddöntőre

NEMZETISPORT Azt mondják a magyar női vízilabda-válogatott tagjai, hogy nem irigyelték meg a fiúk Málta felett aratott 26–0-s győzelmét, egyszerűen csak azért nyertek 27–0-ra a Szerbia elleni Eb-csoportmérkőzésen, mert mindig a maximumra törekszenek. Ennek pedig hétfőn este, egy keményebb edzés után lesz meg a jutalma.

La Liga: Barcelona–Granada élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT A La Ligában a Barcelona zárja a kört, kövesse a Getafe elleni bajnokit onlive, szöveges közvetítésünk segítségével!

Serie A: a torinói kluboktól kapott zakó után újra nyert a Roma

NEMZETISPORT Az AS Roma 3–1-re legyőzte idegenben az utolsó előtti helyre visszacsúszó Genoát, így két vesztes mérkőzés után ismét három pontot tudott szerezni és őrzi negyedik helyét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A)

Bundesliga: könnyed Bayer-siker a sereghajtó otthonában

NEMZETISPORT A Bayer Leverkusen 4–1-re nyert a Paderborn otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának záró mérkőzésén.

Férfi kézi Eb: Ligetvári lövéseitől libabőrős a magyar szurkoló – videó

NEMZETISPORT Ligetvári Patrik parádés teljesítményt nyújtott Szlovénia ellen a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A magyar válogatott végül egy góllal, 29–28-ra nyert – nézze meg ismét a 23 éves átlövő elképesztő bombáit Méhes Gábor kommentálásával!

PL: Van Dijk fejesét nem tudta megállítani De Gea – videó

NEMZETISPORT A Liverpool holland középhátvédje, Virgil van Dijk fejes góljával szerezte meg a vezetést a Premier League éllovasa a Manchester United ellen a forduló rangadóján. A manchesteriek kapusának, David de Geának esélye sem volt.

Serie A: az Inter nem tudta legyőzni a Leccét

NEMZETISPORT Mind a három vasárnap 15 órakor kezdődő mérkőzés döntetlent hozott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában. Az Inter a Lecce, a Cagliari a Brescia, a Verona a Bologna otthonából hozott el egy pontot – mindezek közül a legnagyobb meglepetés az Internazionale botlása.

Férfi kézilabda Eb: Szlovénia–Magyarország élőben az NSO-n!

NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott Szlovéniával találkozik az Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

NEMZETISPORT Az olasz élvonal 20. fordulójának vasárnapi nyitó meccsén az AC Milan az Udinesét fogadta. A vendégek hamar előnybe kerültek, amire a milánóiak két góllal válaszoltak, majd a hajrában egyenlített az Udinese. Mégis pont nélkül maradtak azonban a vendégek, Ante Rebic ugyanis a 93. percben eldöntötte a meccset.

La Liga: ez ám a menekülés – mallorcai négyes a Valenciának

NEMZETISPORT A kiesés elől menekülő Mallorca 4–1-re legyőzte a Valenciát a spanyol La Liga 20. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Női vízilabda Eb: a franciákkal negyeddöntőzik a magyar válogatott

NEMZETISPORT A francia csapat lesz a magyar válogatott ellenfele a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében.

Férfi kézi Eb: elődöntőbe jutásukat ünneplik a horvátok

NEMZETISPORT A németek elleni bravúros győzelmük mellett az elődöntőbe jutásukat is ünnepelték szombat este a horvát válogatott tagjai és edzői az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Férfi vízi Eb: Nem volt még olyan meccsem, amit nullára hoztam volna – Nagy Viktor

NEMZETISPORT Hússzal is elég lett volna nyerni, de huszonhat góllal győzte le a magyar férfi vízilabda-válogatott Máltát a budapesti Európa-bajnokság csoportkörében, ráadásul úgy, hogy az ellenfél egyetlen egyszer sem talált a kapunkba. Nagy Viktor nem emlékszik, hogy valaha nullára hozott volna le egy mérkőzést, Zalánki Gergő pedig arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy bár valaki felvetette a kispadon, hogy engedjenek nekik egyet lőni, de az ötletet azonnal el is vetették. Märcz Tamás szövetségi kapitány reagált Felipe Perrone korábbi kijelentésére, miszerint nem lesz elég a spanyoloknak a tizenkilenc gólos különbség.

Férfi kézi Eb: Sego a legjobbkor védett, a horvátok megverték a németeket

NEMZETISPORT A világbajnoki címvédő Spanyolország a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül 30–26-os győzelmet aratott a társházigazda Ausztria felett, Horvátország drámai csatában múlta felül a németeket (25–24), míg Fehéroroszország 28–25-re verte meg Csehországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság 1-es számú középdöntős csoportjának második fordulójában szombaton.

Női röpi Extraliga: simán nyert a Nyíregyháza és az UTE

NEMZETISPORT A Nyíregyháza hazai pályán három sima szettben legyőzte a Jászberényt, míg az Újpest négy játszmában kerekedett a vendég Vasas fölé a női röplabda Extraliga szombati játéknapján.

NB II-es felkészülés: Torghelle góljával nyert a Vasas

NEMZETISPORT Február 2-án kezdődik a labdarúgó NB II tavaszi idénye, a csapatok javában játsszák a felkészülési mérkőzéseket – a Vasas és a Békéscsaba kétszer is pályára lépett szombaton. A csabaiak két részletben tíz gólt lőttek a Tiszakécskének, a Vasas két meccsen összesen egyszer talált be – a Soroksár elleni győztes találat Torghelle Sándor nevéhez fűződik. Az angyalföldiek szombati második meccsén, a somorjaiak ellen bemutatkozott az Újpestről igazolt Feczesin Róbert is. Remili Mohamed vezető góllal debütált a Siófokban, de a német második ligás Osnabrück végül fölényes győzelmet aratott a törökországi mérkőzésen.

Női kézi NB: a Ferencváros 23, a Győr 26 góllal győzött

Jégkorong MK: gála a végjátékban, döntőben a címvédő!

NEMZETISPORT Elsőként a címvédő Fehérvár jutott a jégkorong Magyar Kupa vasárnapi fináléjába, miután a szombati elődöntőben jó harmadik harmadbeli játékkal 6–2-re legyőzte a rendező DVTK-t.

PL: eldőlt? Őrült végjátékban ikszelt a Manchester City!

NEMZETISPORT Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Manchester City őrült mérkőzésen ikszelt a Crystal Palace-szal, a vendégek a 82. percben vezettek, a 87.-ben már hátrányban voltak, de csak megmentettek egy pontot. A címvédő hátránya így pedig 13 pont, két meccsel többet játszva...

Felkészülés: a Fehérvár simán kikapott a Stuttgarttól

NEMZETISPORT A labdarúgó NB I-es Mezőkövesd 3–0-ra verte a szlovák első osztályú Michalovcét, míg az Újpest az orosz FK Ufa ellen ünnepelhetett 2–0-s győzelmet. A DVTK  2–1-re felülmúlta a lengyel élvonalbeli Górnik Zabrzét.

Casemiro duplájával verte a Real Madrid a Sevillát

NEMZETISPORT A La Ligában nehéz mérkőzés várt a Real Madridra, de a bajnoki címért hajtó fővárosiak Casemiro duplájéval 2–1-re legyőzte odahaza a Sevillát.

Felkészülés: legyőzte lengyel ellenfelét a Diósgyőr

NEMZETISPORT Az NB I-es DVTK labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a lengyel élvonalbeli Górnik Zabrzét.